KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11565072
*
nr 1156 5072
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Stilleben, 193?, 22x17
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 18:43:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 19:33:05
1
900 kr
22/1 18:14:20
2
700 kr
22/1 18:14:20
1
800 kr (Budbetjänt)
22/1 18:34:11
3
900 kr
22/1 18:34:11
1
900 kr (Budbetjänt)
22/1 18:35:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
*
Fanny Hjelm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1156 5072
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Stilleben, 193?, 22x17
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 19:33:05 | 1 | 900 kr |
22/1 18:14:20 | 2 | 700 kr |
22/1 18:14:20 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:34:11 | 3 | 900 kr |
22/1 18:34:11 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:35:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06